7 способів вивчити англійську мову швидше доведених наукою - Dialect

7 способів вивчити англійську мову швидше доведених наукою

Здається, сьогодні всі не ходять, а бігають і завжди намагаються рухатися швидше. Ми хочемо робити все швидше — швидше надсилати повідомлення, швидше діставатися до місця призначення, говорити також швидше! Однак іноді ми не можемо робити все швидко. Наприклад, всі знають, що вивчення нової мови повинно тривати довго.

Завжди потрібно вчити якісь правила чи нові слова відповідно до свого рівня. Ви повинні постійно вчитися і практикуватися запам’ятовуючи багато речей, а все це вимагає часу.

Але, навіть попри це, повинен бути спосіб швидше вивчити англійську, чи не так?

В Інтернеті є багато порад щодо швидкого вивчення англійської мови. FluentU має власний спосіб про те, як вивчати англійську витрачаючи лише за 35 хвилин на день. Ми також маємо багато-багато порад та підказок, щоб зробити ваше вивчення англійської швидшим та простішим.

Але як знати, якими порадами користуватися? Завжди можна знайти найкращий метод вивчення мови, але це часто означає, що потрібно спробувати безліч різних методів, перш ніж знайти свій улюблений. Ви можете витратити купу часу на випробування різних методів, які нічого не дають для вас, перш ніж знайти ідеальні.

Якщо ви поспішаєте отримати поради щодо вивчення англійської, які справді працюють, то варто прислухатись, що має сказати наука!

 

7 наукових порад як швидше вивчити англійську мову

Вивчення мови є дуже важливою галуззю досліджень для вчених. Тому, що здатність вивчати складну мову — це те, що відрізняє людей від тварин.

Науці відомо, як працює (головним чином) людський мозок. Наука знає, як ми вчимось і говоримо.

Було багато, багато наукових досліджень, які зосереджувались на тому, як люди вивчають мови. Деякі дослідження використовуються, щоб спробувати зрозуміти, як і чому ми вивчаємо мови, а деякі робляться для з’ясування переваг вивчення нових мов. Деякі дослідження зосереджені на немовлятах, які чудово вивчають мову природно, а інші — на дорослих.

Це дуже багато інформації! Але як можна використати їх на практиці?

Розуміючи, як і чому ми вивчаємо мови, механізми навчання, то можемо зробити нашу подорож вивчення мови швидшою та простішою.

Ви можете почати вивчати англійську швидше прямо зараз, завдяки деяким науковим дослідженням! Читайте далі.

Наука про вивчення мови

 

1. Слухайте багато англійської мови

Що говорить наука:

Вчені, які вивчають мови, мають спеціальний термін, який означає один зі способів вивчення мов: несвідоме або неявне вивчення мови. Таке навчання відбувається тоді, коли ми навіть не намагаємось.

Це не відбувається, сидячи за партою і вивчаючи правила знову і знову. Натомість це трапляється, коли ми слухаємо багато англійської мови й коли ми не приділяємо багато уваги їй. Звучить англійська мова у фоновому режимі, і ваш мозок автоматично поглинає звуки, акценти, слова та граматику, навіть якщо ви погано слухаєте, говорите чи робите нотатки.

Божевільна річ полягає в тому, що ми вчимось слухаючи, навіть якщо не розуміємо, що означають слова. Дослідження за дослідженням показує, що люди можуть вивчати будь-яку мову, слухаючи.

Це тому, що коли ми слухаємо мову, ми чуємо закономірності. Це більш природний спосіб навчання – діти роблять це постійно. Подумай над цим! Коли діти дуже, дуже маленькі, вони не можуть говорити, лише слухати. Вони витрачають тонни часу на слухання, перш ніж можуть повністю зрозуміти, про що йдеться, а тим більше коли зможуть користуватися мовою самостійно.

Що ви можете зробити:

Слухайте якомога більше англійської мови. Слухай постійно! По можливості, переконайтеся, що щось грає англійською мовою у вашій кімнаті, офісі чи у навушниках.

Дивіться англійське телебачення, слухайте англійську музику та слухайте аудіокниги англійською мовою. Відвідайте місця, де можна почути розмову носіїв англійської мови. Слухайте якомога більше розмовної англійської мови. Вам не потрібно слухати уважно — під час прослуховування ви можете просто гуляти, насолоджуватися визначними пам’ятками, мити посуд, читати книгу, тренуватися в тренажерному залі, робити домашнє завдання, писати есе або виконувати свою щоденну роботу.

Незважаючи ні на що, поки звуки англійської мови проникають у ваші вуха та мозок, ви вивчатимете англійську більше, ніж уявляєте!

 

2. Дізнайтеся схожі інтонації

Що говорить наука:

Одне з найскладніших речей у вивченні нової мови — це вивчення всіх нових звуків. Англійська мова може мати навіть деякі звуки, яких ваша рідна мова ніколи не використовує!

Хоча є хороші новини — згідно з цим дослідженням, ми всі народжені з розумінням того, які звуки мають сенс, а які ні. Попри те, що мови можуть бути дуже різними, всі вони мають певну схожість.

Наприклад, навіть попри те, що деякі англійські слова починаються з букв “BL” (наприклад, “блимати”), ви, мабуть, ніколи не почуєте, щоб слово починалося з букв “LB”. Спробуйте видати цей звук. Це дивно! Деякі звуки просто не мають сенсу навіть для немовлят, які взагалі не знають жодного слова.

Що ви можете зробити:

Майте на увазі цей факт, коли вивчаєте англійську мову.

Якщо ви почуєте слово чи звук, які здаються неприродними, є ймовірність, що це не якісь конкретні слова! Якщо ви знаєте, що деякі звуки навряд чи трапляються в англійській мові, ви можете навчитися писати орфографію легше.

Наприклад, якщо ви намагаєтеся написати слово «привид» і не впевнені, чи буква h стоїть попереду або після букви g, спробуйте сказати це слово вголос.

Якщо ви намагаєтесь сказати “hgost”, здається, звук “HG” неможливо вимовити, чи не так? Але звук “GH” у “ghost” можливий. Використовуйте це!

 

3. Вивчайте нові звуки окремо

Що говорить наука:

Вивчення англійської мови змінює спосіб роботи вашого мозку. Дивно, але вивчення нової мови насправді змушує ваш мозок рости! Одне дослідження виявило, що, коли ми вивчаємо мову, певні зони нашого мозку розвиваються дуже активно. Чим розвиток буде більший, тим легше буде вивчати наступну нову мову.

Ще цікавіша частина експерименту в цьому дослідженні показала, що наш мозок по-різному реагує на різні звуки.

Наприклад, літери L і R можуть бути важкі у вимові для тих, хто вивчає мову, особливо якщо їх рідна мова має лише одну букву для обох звуків (наприклад як японська). Експеримент показав, що коли англомовні чули літери L і R, дві різні частини їх мозку реагували на звуки. Японці реагували лише в одній області.

Що ви можете зробити:

Перш ніж ви зможете говорити та розуміти англійську, як рідну мову, вивчіть англійські звуки. Знайдіть звуки, які вам найважче зрозуміти чи вимовити, і вивчіть їх в першу чергу.

Деякі експерименти показують, що прослуховування уповільнених звуків може допомогти засвоїти їх лише за годину. Тепер це швидко!

Вам не потрібно спеціальне програмне забезпечення для уповільнення звуків – YouTube може це зробити за вас! Знайдіть кілька відео з носіями мови де використовують потрібні звуки та уповільніть їх.

Щоб змінити швидкість, клацніть на піктограму налаштувань внизу праворуч від відеопрогравача (маленька шестерня або колесо). Потім натисніть «швидкість» і виберіть швидкість, меншу за 1.

Спробуйте слухати на 0,25 швидкості протягом 10 хвилин, потім 0,5 ще 10. Потім відтворюйте відео зі звичайною швидкістю. Зробіть це кілька разів з різними звуками, і ви помітите, що стає все легше і легше чути різницю між складними звуками – це означатиме, що ваш мозок росте!

 

4. Використовуйте асоціації слів

Що говорить наука:

Використовуючи асоціації слів, ви пов’язуєте слова з іншими словами, звуками, рухами, ідеями чи картинками. Почувши звук “вуф”, ви асоціюєте його — з’єднайте — із собакою. Побачивши фотографію сонця, ви відразу згадуєте слова «сонце», «тепло» та «спекотно». Вам не потрібно витрачати час, думаючи про це, ці слова приходять вам у голову автоматично.

Вивчення слів за допомогою асоціацій — це не лише розвага, це дуже корисний спосіб пришвидшити вивчення англійської мови. Вчені використали це дослідження, щоб розглянути мову жестів — мову, якою глухі люди спілкуються, і яка використовує руки та пальці замість звуків для створення слів.

Експеримент показав, що набагато легше запам’ятати ознаки, схожі на слово, яке вони позначають. Це означає, що легше запам’ятати слово жестів “їсти”, оскільки воно схоже на те, що людина їсть. Важче вивчити слова, коли рух рук не пов’язаний з ідеєю настільки сильно.

Що ви можете зробити:

Коли ви вивчаєте нові слова, намагайтеся вивчати їх у групах. Поєднайте слово із зображенням, рухом чи іншим словом. Коли у вас у думках цей міцний зв’язок, вам буде легше його запам’ятати.

Спробуйте руками та тілом показати значення слів, які вивчаєте, принаймні до тих пір, поки не запам’ятаєте це самостійно. Ви також можете спробувати намалювати деякі картинки, замість того, щоб писати визначення.

Для веселого заняття спробуйте перетворити слова на те, що вони означають. Ви можете знайти кілька ідей за допомогою пошуку зображень Google. Це не тільки допоможе вам запам’ятати значення, але й правопис!

 

5. Запам’ятайте зразки, а не правила

Що говорить наука:

Перегляньте першу хвилину цього відео.

Чи можете ви повторити шаблон? Наскільки добре ви запам’ятовуєте та повторюєте шаблони рухів, може означати, наскільки легко ви можете вивчити нову мову.

У цьому дослідженні студентам була показана група фігур одна за одною. Студенти, які найкраще знаходили візерунки у фігурах, також найкраще вивчали іврит. Мови складаються з шаблонів, і чим легше вам знайти ці шаблони, тим легше вам буде вивчити мову.

Що ви можете зробити:

Можливо, ви витратили якийсь час, вже вивчаючи правила граматики та орфографії англійською мовою. Замість того, щоб думати про них як про правила, спробуйте запам’ятати закономірності.

Наприклад, подивіться на регулярний минулий час. Правило говорить “змінити регулярне дієслово на форму минулого часу, додану в кінці дієслова”. Якщо ви пам’ятаєте це, просто прочитавши речення, чудово! Однак для більшості з нас важко зрозуміти правило, якщо ми не бачимо, як воно використовується.

Щоб навчитися правила як шаблону, просто подивіться на групу регулярних дієслів та їхні версії минулого часу:

  • Rain — Rained;
  • Want — Wanted;
  • Learn — Learned.

Ви бачите візерунок? Зробімо ще один крок. Існує різниця між цією наступною групою дієслів.

  • Plan — Planned;
  • Rot — Rotted;
  • Stop — Stopped.

Помітили тут різницю? Який малюнок? Правило, якого дотримуються ці три останні дієслова, говорить: “коли дієслово закінчується на голосний — приголосний, остання буква пишеться двічі перед додаванням -ED”.

Тому наступного разу, коли у вас виникнуть проблеми із запам’ятовуванням правил, натомість подивіться на шаблони.

 

6. Вивчіть фрази, а не слова

Що говорить наука:

Деякі слова мають одне значення самі по собі, але зовсім інше значення, коли вони складаються разом з іншими словами. Слухаючи або читаючи речення англійською мовою, ми шукаємо ці групи.

У реченні «Я бігав навколо» ви говорите, що бігли без мети. Якщо додати лише два слова, це перетворюється на “Я бігав по парку”, що має зовсім інше значення. Під час прослуховування ви дізнаєтеся більше інформації про речення та слова в ньому.

Це може здатися не таким дивним, але донедавна лінгвісти (люди, які вивчають мови) вважали, що ми слухаємо ціле речення, а потім розбиваємо його на частини. Одне дослідження пояснює, що порядок слів може бути важливішим за ціле речення.

Подумайте про це так: «Хліб і масло» і «масло і хліб» мають однакове значення, але лише один має правильний порядок слів (хліб і масло).

Що ви можете зробити:

Вивчення слів самостійно може бути важким, оскільки багато слів мають більше одного значення. Просто знання слова не означає, що ви зможете насправді його використовувати. Тож, вивчаючи нові слова, дізнайтеся, як вони використовуються у фразах, реченнях та при розмові.

Наприклад, слово «ретроспектива» означає озирнутися на щось. Ви, мабуть, ніколи не почуєте, як його вживали без слова “in” перед ним: “Оглянувшись назад, я не повинен був з’їсти весь торт” Дізнайтеся, як слова групуються, і ви будете звучати більш природно, коли будете говорити.

 

7. Вчіться з музикою

Що говорить наука:

Ви пам’ятаєте симпатичні пісеньки, які вивчили, коли були зовсім маленькими? Б’юся об заклад, ви все ще можете співати пісні, яких навчила вас ваша мати або ваші вчителі. Але ж пісні були вивчені дуже давно! Як ви все ще можете їх так добре пам’ятати?

Коли ти дитина, музика дуже важлива для вивчення мови. Ось чому діти мають пісні, які допомагають запам’ятовувати цифри та букви, дізнаватися, як працюють голосні, і вивчати нові слова. Повторення пісень та музика потрібні, щоб допомогти дітям запам’ятати важливі частини мови.

Дорослі теж легше вчаться з музикою. Мовні навички зазвичай розглядаються як дуже важливі, а музика не така важлива. Але згідно з одним дослідженням, способи вивчення як музики, так і мови дуже схожі, і обидва дуже важливі! Ми дізнаємось, що “ба” і “да” звучать по-різному, так само як ми дізнаємось, що труба та фортепіано звучать по-різному.

Що ви можете зробити:

Мова — це майже своя музика. Вивчення мовних навичок за допомогою музики робить навчання простішим та швидшим. Є багато пісень для вивчення англійської мови, багато з яких ви можете знайти на YouTube або тут, на FluentU. Слухайте пісні та підспівуйте їм, і скоро будете говорити як рідною!

Простих, але водночас ефективних методів для швидкого вивчення англійської мови не існує, але наукою доведено, що деякі поради працюють краще та швидше, ніж інші.

Згідно з науковими дослідженнями та експериментами, наведені вище поради допоможуть вам краще та швидше вивчити англійську мову.

І разом з тим як ти вчишся і зростаєш, так буде зростати й твій мозок! З повагою, мовна школа “Діалект”.

Я текстовий блок . Натисніть кнопку Змінити , щоб змінити цей текст . Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.